Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

şirketimiz uluslararası tecrübelerine güvenerek karadeniz bölgesinde inşaat ,mimarı , dekorasyon tadilat işlemlerini müşteri memnuniyetine yönelik yapmaktadır. iso 9001-iso 27001

  • KARŞIYAKA MAH KIBRIS CADDE NO:57-2 ALTINORDU ORDU
  • info@mzinsaattadilat.com
  • +908507629344
  • +908507629344
Sıva ve asma tavan

Sıva ve asma tavan

Sıva ve asma tavan
Sıva türleri prefabrik ve geleneksel sıvaları içerir. Alçı tasarımları çok çeşitli ve yaratıcı olabilir; Özellikle binanın böyle bir iç dekorasyon için iyi bir potansiyeli varsa. Sıvanın ilginç yanı yerinde uygulanmasıdır.
İç mimaride geleneksel sıva:
Cırcır, şerit ve çapraz tasarımlar tavanın her yerinde usta tarafından hızlı bir şekilde uygulanarak karşılamayı muhteşem hale getirebilir. Patina tekniği ile alçı boyama, sıva bittikten sonra yapılacak en iyi iştir. Alçı patinası aslında sıvaya yeni bir hayat veriyor.
Alçı sanatçısının, alçıdan motifleri çıkarıp hayata geçirmek için birkaç günü vardır. Usta ellerde alçı oyma o kadar hızlıdır ki, görmeseniz inanmazsınız. Yakından baktığınızda bile kesme çiçeklerin ve yaprakların kopya olmadığını çoğu zaman fark etmezsiniz. Motifler herhangi bir kalıp kullanılmadan tek tek işlenmektedir.
Alçı ustalarının çalışmalarının değeri bu yöntemde yatmaktadır. Yatay motiflerde sıvacı, taze sıva üzerine ince bir tahta ile desen yapıp bunu yatay eksende çizerek desen oluşturabilir veya tekrarlayabilir, ancak düşey ve yatay eksenlere hizalanmayan desenler kopyalanamaz. Sonuçta otantik sıvacılar hiçbir şekilde desen ve desen kullanmazlar.
Mozaik sıvada da tıpkı mozaik döşemede olduğu gibi parçalar ayrı ayrı yapılır ve daha sonra birleştirilir.
Elle tornalama yönteminde desenler ve desenler tek tek ve parça parça elle gerçekleştirilir. Kömür tozuyla orijinal tasarımı tavana veya duvara kopyalıyorlar veya sadece bakarak hatırlıyorlar.
Duvar ve tavan sıvama deseni Slimi tasarımları, Khatai bantları ve Nastaliq çizgileri, Tholut ve Naskh çizgileri veya modern çizgiler olabilir. Sümüksü Tomari ve Mary motifli her türlü geometrik düğümler, çiçekli khat mahmuzları ve geniş içi boş ve belirgin yaprakları binanızda, verandanızda ve resepsiyonunuzda çok fazla ihtişam ve ihtişam yaratabilir.

Mehran Dekorasyon Grubu'nun size moqrans yapmasını sağlayacak bir sanatçının alçı çalışmasını bulabilirseniz, modern mimaride benzersiz bir etki yaratabilir. Moqrans'ın karmaşık hesaplamaları vardır, ancak geleneksel sıvacıların moqrans'ı uygulamak için farklı ve basit yöntemleri vardır.
Modern sıva
Modern sıva, sıvanın modern mimaride uygulanmasından başka bir şey değildir.
Modern mimariye sahip yapılarda stucco tasarımları mimarinin görkemine katkıda bulunabilir. Bir yapıdaki modernizm ruhu, alçı sanatı kullanılarak canlı ve görkemli bir modern esere dönüşüyor. Modern mimaride ihtişam yalnızca yüksek sütunlar ve değerli taşlarla sağlanmıyor.

Prefabrik sıva nedir?
Bu seçenek hızla tüm ülkelerin pazarına girse de aynı hızla modası geçti. Prefabrik sıva, geleneksel sıvanın yerini neredeyse hiçbir şeyin tutamayacağını, enerjinizi ve paranızı sanatsal sıva dışında hiçbir şeye harcamamanın daha iyi olduğunu gösterdi. Ancak bazı nedenlerden dolayı prekast sıva kullanmak istediğiniz zamanlar vardır. Bu alçı levhalar uygun fiyata sahip olup özel sıva tutkalı ile tavana, duvara ve kolona hızlı bir şekilde monte edilir. Prefabrik sıva parçalarını seçme ve uygun şekilde boyama konusunda iyi bir zevkiniz varsa, iyi sonuç verecektir.

Bu yöntemde sıva modelleri portatif parçalar halinde yapılarak binaya yapıştırıcı ile monte edilir. Kalıp ve alçı dökümleri yapmak için sıkıştırılmış alçı ve yeni heykel malzemeleri kullanılır. Alçı, poliüretan ve sıkıştırılmış köpükler prefabrik sıvanın en önemli bileşenleridir.

Prefabrik sıva, yüksek mukavemete ve neme, toza karşı izolasyona sahiptir ve küflenmez. Uzun ömürlü olması, model çeşitliliği, kolay ve hızlı montajı, uygun fiyatı ve normal inşaat atıklarına gerek kalmadan yeniden inşa edilebilmesi prefabrik sıvanın diğer avantajlarıdır. Prefabrik sıvalar, hafif olması nedeniyle vasıflı işçilere ihtiyaç duyulmadan ahşap, metal, fayans, çimento gibi çeşitli yüzeylere uygulanabilmektedir.
Bu ürünün renk kabul edilebilirliği yüksek olup, tavşan ve inşaat demiri iskeleti gerektirmez. Bu alçı levhaların taşınması kolaydır ve kolayca kırılmaz, iyi ses yalıtkanlarıdır ve lambaların ve tavan ışıklarının montajı için delinip kesilebilir.
Alçı boyama sıvacıların iyi bildiği bir sanattır. Yağlıboya ve akrilik boya ile sıva çeşitlerini harika görsel efektlerle muhteşem bir aşamaya taşıyor. Mehran Mimarlık Grubu uzun yıllara dayanan uluslararası tecrübesiyle en iyi bina boyama sanatçılarıyla iletişim halindedir, bu alanda bizimle görüşebilirsiniz.
Lüks evlerin sıvanması modern ve geleneksel tasarımlara dayanabilir. Lüks bir dairede modern düz beyaz dolaplara sahip bir mutfak hayal edin. Şimdi bu mutfağa, dolabın üzerindeki gerçek altın rengiyle kaplanmış taç yerine 10 cm yüksekliğinde bir sıra sıva ekleyin.
Lüks sıvalar bu binaları soğuk ve kuru halinden çıkarıp onlara yeni bir ruh kazandırıyor. Aslında pahalı binalara, bir parça geleneksel el yapımı sıva kullanılarak lüks denilebilir. Alçı çeşitleri hayatınıza yeni bir ruh katacak mücevher yüzüğü gibidir.

mehran dekorasyon uluslararası tecrübelerini karadeniz bölgesine getirerek yenilik ve değişimin altın anahtarı olmuştur.

Özel patina çalışması
2023 Ekim 03, 16:54